За Жената
Звезди
9314
Източник: Стандарт

Българче стана еврошампион по триатлон. 7-годишният Дарен Кирилов от Русе спечели Европейското първенство в Кицбюел, Австрия.

Дарен Кирилов победи в оспорвана надпревара между участници от 10 държави, разказа пред "Стандарт" майката на шампиона Иглика Кирилова.

7-годишната спортна надежда се класира първи във своята възрастова група сред още 20 момчета и момичета от цяла Европа.

На първенството по триатлон в Австрия Дарен е победител на 250 м бягане, 25 м плуване и на 500 м колоездене. Успехът му е плод на талант и редовни упражнения, разказа семейството на шампиона. Победителят е състезател на русенския спортен клуб "Триатлон Далян", където личен треньор на момчето е Миглена Ангелова. "Дарен започна с плуване, когато беше само на 2 годинки и 8 месеца", спомня си Иглика Кирилова.

Любовта към спорта е завладяла цялата фамилия. С плуване се занимава и 7 години по-големият му брат. През ваканцията русенският шампион тренира всеки ден. "Изключително амбициозен е и не обича да губи, дори по време на тренировките", обясни неговият треньор. Специалистите предричат все повече спортни постижения на младия състезател.

Талантливото русенче успешно обаче съчетава спорта с музиката, разкриват неговите близки. Дарен е възпитаник на Националното училище по изкуствата "Проф. Веселин Стоянов" в Русе, където свири на флейта. Като всяко съвременно дете той обаче обича компютърните игри, с които шампионът отмаря след динамичния ден.

Друго любимо занимание на русенчето е риболовът, където също зае призово място на ежегодно провеждащия се турнир по риболовство за деца в русенското село Николово.

Редактор: Петя Иванова