Любопитно
9300
Източник: Блиц
Снимков материал: pixabay.com

Лудогорец е на 1/8-финал в Лига Европа! В спиращ дъха реванш шампионът на България стигна до равенството 3:3 с Лацио и продължава страхотното си представяне на европейската сцена.

Първият двубой в Рим завърши 1:0 в полза на българите, които тази вечер бяха подкрепяни от над 30 хиляди зрители на "Васил Левски". Първото попадение вкара Кейта Балде още в първата минута след грешка на Владислав Стоянов, който не успя да изрита напред топката.

Футболистът на италианския отбор се възползва по най-добрия начин и след мощен пробив успя да се разпише. В 10-ата минута Роман Безяк отправи топовен шут, който премина встрани от вратата. В 14-ата минута Марселиньо пропусна златен шанс да изравни, пропускайки сам срещу вратаря. Бразилецът пробва да прехвърли Маркети, но опитът му се оказа неуспешен. Четири минути по-късно техничният полузащитник отново пробва късмета си, но и този път не сполучи, като силният му изстрел профуча на сантиметри от левия стълб. В 54-ата минута Переа отбеляза втори гол. След бърза контраатака футболисът на гостите бе изведен от Онази сам срещу стража Стоянов и не сбърка за 0:2. В 65-ата минута само късметът попречи на Лудогорец да се върне в мача. Безяк напредна с топката в крака и стреля, но кълбото срещна страничната греда. Две минути по-късно словенецът взриви трибуните с дежурното си попадение в Европа. Нападателят на "орлите" се разписа с удар по диагонала. В 78-ата минута Христо Златински изравни след удар отдалеч, като попадението падна с помощта на стража на Лацио, който не се намеси по най-добрия начин. В 82-ата минута Мирослав Клозе вкара за 2:3 след добавка.

Редактор: Ясен Чаушев