Нова, феноменална победа на Григор Димитров!

За Жената
Звезди
58852
Снимков материал: pixabay.com

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров повтори историческо си постижение в кариерата си. Той победи Давид Гофен с 6:3, 6:2, 6:4 след 2 часа и 12 минути и се класира за ½-финалите на Australian Open.

По този начин Григор стигна до тази фаза за втори път в турнир от Големия шлем след ½-финала на Уимбълдън през 2014 година.

Поставеният под номер 15 в схемата Димитров надигра за втори път белгиеца в един от най-престнижните турнири в света след 0:6, 6:3, 6:4, 6:1 в третия кръг на US Open през 2014 година.

Хасковлията има и още 3 победи срещу Гофен - всичките през 2010 година, но на турнири от по-ниска категория.

На полуфинала Григор ще срещне Милош Раонич или Рафаел Надал.

Иначе Гришо допусна двойна грешка в откриващото си подаване в мача, но след поредица от отлични сервиси взе на 15 гейма, пише Sportal.bg. Димитров спечели първото подаване на съперника си в двубоя и с лекота затвърди пробива за ранен аванс от 3:0. Гофен спечели на нула втория си сервис-гейм в мача, а веднага след това успя да върне пробива. Това се случи в един доста дълъг и оспорван гейм, в който Григор успя да отрази три брейкпойнта, но при четвъртата възможност за Гофен българинът изкара топката в аут от форхенд. С гейм на нула белгиецът изравни за 3:3, а в следващото си подаване Димитров губеше с 15:30, но с три поредни точки спря серията на противника си и отново излезе напред в резултата. В осмия гейм Григор стигна до брейкпойнт с прекрасен уинър от форхенд, но Гофен се измъкна с ас. Грешки от форхенд на белгиеца донесоха нови три шанса за пробив на Димитров. При поредната възможност Гофен не издържа, изкара топката в аут от бекхенд и Димитров проби за 5:3. Сервирайки за сета, Григор бе изправен пред брейкпойнт при 30:40, но се измъкна с хубав сервис. След това с ас Григор си извоюва първи сетбол и той бе реализиран след аут от форхенд на Гофен.

Във втория сет Григор, също както и в първата част, реализира ранен пробив, но веднага след това изигра най-слабия се сервис-гейм от началото на мача и Гофен изравни за 1:1. В следващия гейм и двамата тенисисти грешаха много, но Димитров отново стигна до точки за пробив и Гофен в крайна сметка не издържа - 2:1 за българина. Този път първата ни ракета успя да затвърди пробива и авансът му стана 3:1. В шестия гейм Григор имаше проблеми в своето подаване и трябваше да се спасява от 30:40. Григор съумя да се пребори за гейма и поведе с 4:2. Колебливата игра на Гофен в тези минути помогна на Димитров да реализира нов пробив и при 5:2 хасковлията бе съвсем близо до спечелването и на втория сет. Осмият гейм на втория сет бе доста труден за Димитров, който трябваше да спасява точки за пробив. Грешките на Гофен обаче улесниха задачата на хасковлията и той затвори частта с 6:2.

В третия гейм Григор отново бе на висота. Той изпусна два мачбола при 5:3, но взе по блестящ начин подаването си на нула за 6:4 и историческата победа.

Редактор: Ясен Чаушев