Победихме Германия! Отиваме на полуфинал!

Любопитно
5196
Източник: 24chasa.bg
Снимков материал: pixabay.com

България победи по волейбол Германия в четвъртфинален мач на Евроволей 2013 и се класира за полуфиналите на турнира.

В зала „Ерго Арена" в Гданск българските волейболисти спечелиха третия гейм след оспорвана игра в края му.

Вторият гейм започна много равностойно, като двата тима се движеха точка за точка и така първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:7 за бундестима.

След 30-секундната пауза картината на полето остана непроменена - нито един от двата тима не можеше да се откъсне напред в резултата и така Германия водеше с 16:15 при втората техническа пауза.

При 20:20 Виктор Йосифов направи 2 точки директно от сервис, с което обърна развоя на нещата в наша полза. Последва обаче сериозна грешка на реферите, които при атака на Пенчев останаха с впечатлението, че топката е докоснала антената, а тя всъщност бе разклатена от ръката на германски играч и така резултатът стана 22:22.

В крайна сметка хубава блокада на Йосифов и добър флоп-сервис на Скримов докараха нещата до 27:25 в полза на България и изравняване на геймовете - 1:1.

Нашите започнаха малко плахо двубоя и позволиха на маншафта да поведе с 4:2.

"Трикольорите" обаче бързо се събраха и направиха серия от 4 поредни точки, след което докараха нещата до 8:7 в своя полза при първата техническа пауза.

Немците успяха да се задържат за кратко близо до българите след прекъсването, но нашите бързо натиснаха и след хубава серия от няколко точки поведоха с 16:11. При 17:12 обаче нашите се отпуснаха и позволиха на германците да стопят разликата до само една точка. Добра атака и хубав сервис на Виктор Йосифов пък върнаха спокойствието в лагера ни - 19:16.

Тук "лъвовете" отново се разконцентрираха и позволиха на германците да изравнят резултата, а впоследствие да вземат и гейма с 30:28.

Редактор: Ясен Чаушев